Aktuality

Ve dnech 16.-19.9.2014 se v Praze na výstavišti v Letňanech uskutečnil veletrh FORARCH 2014, kde firma NATUR HAUS s.r.o. představila na stánku firmy GLAPOR. Výrobky firmy GLAPOR byly veřejností velmi dobře přijaty.

NATUR HAUS s.r.o. s výrobky GLAPORU na veletrhu FORARCH 2014 v Praze

V Ostravě se dne 20.5.2014 uskutečnilo první seznamovací školení v ČR s ProtectWall.
Školení vedl pan. Ing.Jan Penc z VVUD Praha.
Děkujeme za perfektní přednášku.

První seznamovací školení s konstrukcí ProtectWall® v ČR - 20.5.2014 - Ostrava

Ve středu 14.5.2014 proběhla v Bratislavě konference ,,Moderná stavba 2014".
Představili jsme jedinečnou konstrukci ProtectWall® pro výstavbu nejen rodinných domů, ale také škol a školek (akustika - Rw = 62 dB, fázový posun - 14h, izolace – u = 0,16 W/m²K, požární odolnost – REI 120 min).

Další setkání s odborníky se uskuteční 20.5.2014 v Ostravě v restauraci Na skok (Polanecká 244/5 Ostrava-Svinov 710 00).

Konference ''Moderná stavba 2014'' - 14.5.2014 - Bratislava

Dne 23.4.2014 proběhlo na IBF Brno vyhlášení soutěže Výrobek roku 2014, kde byla mimo jiné přihlášena i naše konstrukce ProtectWall®. Tato konstrukce obdržela cenu za příspěvek k úsporám energie.

diplom

V tomto roce jste firmu NATUR HAUS s.r.o. mohli prozatím vidět na těchto výstavách a veletrzích:

- DŘEVOSTAVBY 2014 – Praha – Hlešovice – 6.-9.2.2014

- CONECO - RACIOENERGIA – Bratislava - Incheba – 26.-29.3.2014

- ODBORNÝ SEMINÁŘ DŘEVOSTAVBY 2014 – Volyně – SPŠ a VOŠ – 16.-17.4.2014

- DOMEXPO – Nitra – Agrokoplex – 24.-27.4.2014

 

Na našem stánku na těchto akcích jste mohli vidět především:

- KNAUF ProtectWall - průlomová difůzně otevřená konstrukce

                               - AKUSTIKA - Rw = 62 dB

                               - FÁZOVÝ POSUN - 14h

                               - IZOLACE – u = 0,16 W/m²K

                               - POŽÁRNÍ ODOLNOST – REI 120 min

- GLAPOR - izolace základů z pěnového skla – NOVINKA V NAŠEM SORTIMENTU

- LEPENÉ DŘEVĚNÉ NOSNÍKY I-STABIL

- FOUKANOU CELULÓZOVOU IZOLACI Climacell®

- AKUSTICKOU PŘÍČKU S CELULÓZOVOU IZOLACÍ

- TĚSNÍCÍ MATERIÁLY NA VYTVOŘENÍ VZDUCHOTĚSNÉ OBÁLKY DOMU

 

Níže se můžete podívat na pár fotek z těchto akcí.

NATUR HAUS s.r.o. na výstavách a veletrzích

 protectwall

Obvodové stěny ProtectWall® jsou určené pro dřevostavby. Společnost Knauf je vyvinula ve spolupráci s firmou Natur Haus a VVÚD (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský Praha, s. p.). Cílem bylo vytvořit a v praxi vyzkoušet difúzně otevřenou stěnu, která využije technologie a know-how firmy KNAUF v oblasti suché výstavby i omítkových systémů. Protect Wall je průlomová konstrukce s instalační rovinou v pasivním standardu a s požární odolností REI 30–120 minut, akustika: Rw = 55–62 dB.

Princip ProtectWall®

Jedná se v podstatě o skladbu obvodového pláště složenou z dřevovláknité izolační desky a nosné zavětrovací sádrokartonové desky Knauf Diamant. Toto revoluční řešení, které na trhu zatím nikdo nevyzkoušel, mělo několik úskalí, které bylo nutné vyřešit. Musela být vyvinuta vhodná lepící a armovací stěrka Uniritmo na dřevovláknitou desku, která nabídne dostatečně nízký faktor difuzního odporu při zachování přídržnosti na tomto izolantu, a současně byla navržena vhodná sádrokartonová deska s jednoduchým zpracováním a mechanickými vlastnostmi desek sádrovláknitých potažmo dřevotřískových. Lepící a armovací cementová stěrka Knauf Uniritmo funguje s dostatečně nízkým difuzním odporem (v tomto případě µ = 11) na vnější straně dřevovláknité desky a zároveň si zachovává lepící a armovací vlastnosti jako nosič finální omítky (silikonové omítky Knauf nebo minerální omítky Knauf Kbelorit).

Aby byla zaručena 100% funkčnost obvodové stěny, bylo nutné najít nehořlavý materiál, který dokáže zajistit rámovou tuhost, bude možné jej rovněž snadno zpracovat a bude navíc cenově přijatelný. Tímto materiálem se stala sádrokartonová deska Knauf Diamant 15 mm, která je v této skladbě použita pouze z vnitřní strany rámu.

Technický list stěny ProtectWall® najdete v sekci produkty.

heatflow

NOVINKOU V NAŠEM SORTIMENTU JSOU REVOLUČNÍ TOPNÉ INFRAFÓLIE HEATFLOW


Fólie Heatflow je první infra fólie na trhu, která díky svým patentovaným inovacím eliminovala i poslední nevýhody infravytápění - spotřebu a životnost. Díky tomu je Heatflow nejen zdrojem zdravého a příjemného tepla, ale i ekonomicky výhodným systémem s velice nízkými provozními náklady.

Výhody fólie Heatflow:

 - Životnost více než 30 let - několikanásobně delší než ostatní druhy vytápění

 - Vysoká rychlost ohřevu - postačuje doba jen 5 minut na dosažení požadované teploty

 - Výrazná úspora energie - při srovnání s klasickým elektrickým topením úspora až 40%

 - Antibakteriální účinky - efektivita antibakteriálního účinku 72,6%

 - Zdravé teplo - díky vlnové délce infra záření je toto teplo biologicky optimální pro náš organismus

 - Výhodná cena - nízká pořizovací cena i pořizovací náklady

 - Bez nežádoucího elektromagnetického záření

 - Rychlost montáže i demontáže - v případě nutnosti demontáže lze Heatflow znovu použít

 - Zlepšení kvality vzduchu - nevysušuje vzduch a zlepšuje jeho kvalitu o 81% v průběhu 2 hodin

 - Záruka 10 let

 - Široké spektrum využití - lze využít ve všech typech budov a zařízení

 - Mimořádně tenká 0,5 mm silná technoligie


Podrobnější informace naleznete na našich stránkách v sekci produkty. V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat.

nzu

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2013

Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných domech.

Žádosti o dotace jsou přijímány výhradně elektronicky a to na základě časově omezených výzev. Žádosti je možné podávat před zahájením, v průběhu nebo po ukončení realizace podporovaných opatření, která proběhla po 1. 1. 2013. Finanční prostředky Programu musí být vyčerpány do konce roku 2014.

Více informací naleznete na www.nzu2013.cz. 

fb

NATUR HAUS NA FACEBOOKU


Nyní jsme založili stránky naší firmy na facebooku. Pokud máte zájem sledovat všechny informace o naší firmě připojte se na www.facebook.com/naturhaus . 

DEN DŘEVA 

Dne 1.10.2013 proběhl ve Veseckém areálu v Liberci DEN DŘEVA. Tuto akci pořádala firma NATUR HAUS s.r.o. společně se společností ČVUT, Archa13 a firmou Knauf. Dalšími partnery této akce byli Lumbre, PAVUS a.s., VVÚD, Liberecký kraj, město Liberec a HZS Liberec.

Dotaci na projekt poskytlo Hlavní město Praha, v rámci projektu Inovační vouchery v Praze, který je součástí programu Akcelerace. Program Akcelerace je realizován prostřednictvím akciové společnosti Rozvojové projekty Praha a.s. 

Na dni dřeva jste mohli shlédnout bohatý doprovodný program, ať už to byly ukázky výcviku psů, ukázky zásahu hasičského sboru, či show s plamenometem. 
Na místě jste mohli vidět ukázky hořlavosti různých materiálů např. celulózy, polystyrenu, čedičové, skelné vaty, dřevovlákna, atd.

Co však bylo hlavním lákadlem celé akce?

Hlavním tématem dne byla ukázka hořlavosti stavby a hlavně důkaz toho, že stavba postavena z  ProtecWall® nehoří!

Dřevostavba měla rozměry 3x3 metry a byla postavena ze stěny Knauf ProtectWall®, jejíž výplní je celulóza Climacell®

Požár trval 45 minut, následně byl uhašen. Po celou dobu pálení byla tato stavba měřena firmou PAVUS,a.s.

Jedním z prvních viditelných výsledků bylo to, že CELULÓZOVÁ IZOLACE Climacell® nehoří!

V součastné době čekáme na oficiální výsledky tohoto měření, které budou zveřejněny na našich stránkách.

Níže si můžete prohlédnout fotografie z průběhu celého dne nebo přečíst tiskovou zprávu firmy Knauf.

ÚvodBanner ClimacellBanner NATUR HAUS s.r.o.Ukázky hořlavosti materiálů – dřevo a žáruvzdorná deskaUkázky hoření materiálů - minerální vata a dřevovláknoUkázky hoření materiálů – Knauf Diamant a žáruvzdorná deskaUkázky hoření materiálů – Celulóza Climacell®
Ukázky hoření materiálů – důkaz, že celulóza nehoří!Ohnivá show s plamenometemOhnivá show s plamenometemPřípravy na zapálení dřevostavbyZačátek požáruZačátek požáru
Požár dřevostavby – pohled shora, kde je vidět pytle s pískem, jako zatížení stěnPožárPožárPožárPožárZáběry ke konci požáru, který trval 45 minut – můžete vidět, že zdi dřevostavby nezačaly hořet, začíná opadávat sádrovláknitá deska Knauf Diamant, pod ní můžete vidět celulózu Climacell®.Záběry ke konci požáru, který trval 45 minut – můžete vidět, že zdi dřevostavby nezačaly hořet. Na záběru lze jasně vidět celulózu Climacell®, která je vyrobena z papíru a nehoří!
Hašení požáru po 45 minutách.HašeníHašení požáru po 45 minutách.Ukázka interiéru dřevostavby bezprostředně po uhašení požáru.Ukázka interiéru dřevostavby bezprostředně po uhašení požáru.Ukázka interiéru dřevostavby bezprostředně po uhašení požáru.Ukázka celulózy Climacell® po 45 minutovém požáru. Na záběru lze jasně vidět celulózu Climacell®, která je vyrobena z papíru a nehoří!
Ukázka polystyrenu po 45 minutovém požáru, který byl umístěn na jedné stěně fasády. Polystyren se při požáru začne tavit a hoření ještě výrazně přispívá.Ukázka celulózy Climacell® po 45 minutovém požáru. Na záběru můžete vidět, že celulóza začne pouze doutnat na povrchu, ale jinač zůstane zcela neporušená.Ukázka celulózy Climacell® po 45 minutovém požáru. Na záběru můžete vidět, že celulóza začne pouze doutnat na povrchu, ale jinač zůstane zcela neporušená. 

TISKOVÁ ZPRÁVA FIRMY KNAUF:


"Dne 1.10.2013 bylo v lyžařském areálu v Liberci – Vesci prokázáno, že inženýrská teorie a skutečná praxe může mít rozdílné výsledky, ale hlavně si všichni kdo přišli (odborná i laická veřejnost) mohli na vlastní kůži, oči i nos zkusit jak dokáže být oheň dobrý sluha ale špatný pán.

Na akci s názvem Den dřeva bylo cílem ukázat, že dřevo je perspektivní konstrukční materiál a jeho tolikrát obávaná hořlavost není důvodem, proč na něj nespoléhat jako na materiál budoucnosti pro celý, nejen Český, stavební průmysl.
Celý den začínal ukázkou hořlavosti jednotlivých stavebních materiálů, ukázkou hasebních zásahů a hasičské techniky hasičů HZS Libereckého kraje, ukázkou nářadí, techniky a materiálů potřebných pro stavbu moderní dřevostavby….a končil zapálením modelu dřevostavby ve skutečném měřítku.
Konstrukce modelu byla složena z typových konstrukcí a materiálů firmy Knauf, vyplněných celulózovou izolací Climacell.
Strop byl tvořen samonosným podhledem a základní vrstvou pro všechny čtyři stěny byl systém Knauf ProtectWall, což je unikátní konstrukce, která i při použití pouze dvou vrstev sádrokartonových desek Knauf a celulózové izolace Climacell, odolá požáru po dobu 120 minut.
Experiment měl ukázat přístup ČSN k dřevostavbám jako takovým.
Bylo uvažováno požární zatížení pro 45ti minutový požár a cílem bylo nejen prokázat odolnost základní nosné konstrukce, ale hlavně prozkoumat chování povrchových vrstev při požáru a ve skutečnosti dokázat, že požární odolnost dřevěných konstrukcí není podmíněna použitím tolik „hořlavého“ dřeva, ale typem použitého vnitřního i vnějšího opláštění.
V každé stěně modelového objektu byl vytvořen otvor, kterým pronikal požár a vzhledem ke čtyřem rozdílným povrchovým úpravám byl hodnocen efekt požárního zatížení na šíření požáru na další patra potenciálního vícepatrového objektu.
Požární zatížení bylo tvořeno hranicemi dřeva, které odpovídali „běžnému“ zařízení v rodinných a bytových domech.
Stěna s dveřním otvorem byla tvořena typovou konstrukcí Knauf ProtectWall, kde je povrchová vrstva tvořena dřevovláknitou izolační deskou montovanou přímo na nosnou kostru objektu a jediné, co jí chrání před účinky požáru je omítkový systém (v tomto případě Knauf Unirytmo a Knauf Kbelorit). Stěny, které byly uvažovány jako požárně „nejhorší“ byly umístěny proti sobě a jejich povrchová vrstva byla tvořena zateplovacím systémem Knauf Marmorit Energie s izolantem z EPS tl. 60 mm a omítkovým souvrstvím versus provětrávaný fasádní plášť s celulózovým nástřikem Climacell v roštu z dřevěných latí a palubkovým beze sparým obkladem tl. 15 mm.
Jako kontrolní vrstva, a z pohledu ČSN nejbezpečnější skladba, byla použita provětrávaná fasáda s celulózovým nástřikem Climacell v roštu z dřevěných latí a bezesparým obkladem z cementových desek Knauf Aquapanel.
Paradoxně oba kontaktní systémy vykázaly poměrně slušnou odolnost a to jen díky certifikovanému omítkovému souvrství (Knauf Unirytmo + Knauf Kbelorit), ale co bylo nejvíce kontroverzním bodem celého experimentu, bylo šíření plamene a teplot v dutině provětrávaných systémů. Díky nehořlavému obkladu provětrávaného fasádního pláště z desek Knauf Aquapanel nebylo vlivem šíření plamene a teplot v dutině ohroženo potenciální další patro objektu.
I přes smutek hasičů, že nebylo téměř co hasit, je důležité upozornit na pozitivní závěr tohoto ojedinělého experimentu a to, že dřevěné nosné konstrukce s prověřenou skladbou stěny a s vhodně zvoleným fasádním systémem lze bez obav použít i pro vícepatrové objekty, při zachování stejné subjektivní bezpečnosti, jako je tomu u staveb z cihel a z betonu.
Tento „zlatý hřeb“ celého programu potvrdil správný směr výzkumu a vývoje firmy Knauf a partnerů v oblasti dřevostaveb a ukázal, že pokud je používáno všech materiálů v logické a funkční sestavě, není se třeba dřeva, jako konstrukčního materiálu, bát.
Na závěr se sluší poděkovat partnerům celé akce, což byli:
Alo Group s.r.o.
AKCELERACE.
Archa 13
HZS Libereckého kraje
Lesy ČR
Lumbre s.r.o.
Knauf Praha s.r.o.
Město Liberec
NATUR HAUS s.r.o.
PAVUS a.s.
VVÚD s.p.
Knauf Insulation s.r.o.
ČVUT
CWA(výrobce celulózové izolace Climacell)"

NATUR HAUS s.r.o.

198 00 / Praha 9
Zelenečská 778/1b
Czech republic
   
mobil+420 724 842 360
info@naturhaus.cz